روغن موتور دیزلی خوب,روغن موتور دیزلی,انواع روغن موتور دیزلی,قیمت روغن موتور دیزلی,روغن موتور دیزلی فینیکس,قیمت روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور توربو,قیمت روغن موتور توربو,روغن موتور تک درجه ای,قیمت روغن موتور تک درجه ای

روغن موتور دیزلی فینیکس و انواع آن – قیمت و فروش

امروزه هزینه‌ی بالای تعمیرات و نگهداری خودروهای سنگین باعث شده است تا تنوع در محصولات این حوزه و خصوصاً روغن موتور دیزلی نیز افزایش یابد. روغن موتورهایی که هر یک برای شرایط خاصی طراحی می‌شود تا دقت و حساسیت بیشتری برای نگهداری و محافظت از موتورها به کار رود. روغن موتورهای دیزلی انواع مختلفی دارد که انتخاب مناسب و درست آن به عملکرد بهتر موتور، کاهش استهلاک، افزایش بازدهی و طول عمر موتور کمک می‌کند. شرایط آب و هوایی در کنار نوع و عملکرد موتور، تأثیر بسیار بالایی در انتخاب روغن موتور دارند. برای آشنایی بیشتر با هر یک از انواع روغن موتورهای دیزلی تلاش کرده‌ایم تا به اختصار در مورد هر یک از انواع روغن موتور توضیحاتی ارائه دهیم تا شما بتوانید با دید بازتری روغن مورد نظر خود را تهیه کنید.

روغن موتور دیزکلی خوب,روغن موتور دیزلی,انواع روغن موتور دیزلی,قیمت روغن موتور دیزلی,روغن موتور دیزلی فینیکس,قیمت روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور توربو,قیمت روغن موتور توربو,روغن موتور تک درجه ای,قیمت روغن موتور تک درجه ای

وظیفه‌ی روغن موتور دیزلی چیست؟

روغن موتور دیزلی به روانکاری و عملکرد مناسب موتور دیزل کمک می‌کند و از جهات بسیاری متفاوت از روغن‌های موتور بنزینی است. یکی از شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتور سازگاری آن با موتور و شرایط آب و هوایی است. همین موضوع باعث شده تا روغن‌های موتور دیزلی با کدهای مختلفی به بازار عرضه شود.

از نظر ویژگی‌های عمومی، روغن موتورهای دیزلی و روغن موتور بنزینی بسیار شبیه به هم هستند. چرا که روغن پایه‌ی آن‌ها تقریباً یکسان است. برای تغییر ویژگی‌های روغن‌ها افزودنی‌های متفاوتی به آن‌ها اضافه می‌کنند. موتورهای دیزلی چون در شرایط سخت‌تری قرار دارند افزودنی‌های بیشتری نیز به روغن‌های آن‌ها اضافه می‌کنند. از تفاوت‌های روغن دیزلی و روغن بنزینی می‌توان به قابلیت جذب کربن بالاتر در روغن‌های دیزلی میزان جذب بالاتر رطوبت و قیر در روغن‌های بنزینی اشاره کرد. علاوه بر این افزودنی‌های اضافه شده به روغن موتورهای دیزلی کمک می‌کند تا موتور در برابر سایش مقاومت بیشتری پیدا کند. ضمن اینکه ویسکوزیته یا گران‌روی روغن‌های موتور دیزلی نیز بیشتر از روغن موتور بنزینی است.

روغن موتور دیزلی خوب,روغن موتور دیزلی,انواع روغن موتور دیزلی,قیمت روغن موتور دیزلی,روغن موتور دیزلی فینیکس,قیمت روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور توربو,قیمت روغن موتور توربو,روغن موتور تک درجه ای,قیمت روغن موتور تک درجه ای

فاکتورهای مهم در انتخاب روغن موتور

در انتخاب روغن موتور دیزلی مناسب باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشید که جمیع آن‌ها در کنار یکدیگر کمک می‌کند تا شما انتخاب مناسبی داشته باشید. از جمله عوامل موثر برای انتخاب این نوع روغن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درجه‌ی ویسکوزیته یا گران‌روی:  از عوامل مهم در انتخاب روغن موتورها درجه‌ی ویسکوزیته‌ی آن‌هاست. انتخاب روغن با درجه ویسکوزیته مناسب به موتور کمک می‌کند تا در فشار بالا نیز عملکرد مناسبی داشته باشد.
 • قیمت: یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب روغن موتور قیمت مناسب به نسبت عملکرد آن است. معمولاً روغن‌های ارزان قیمت کارایی لازم را ندارند و ممکن است نتوانند به عملکرد مناسب موتور شما کمک کنند. در عین حال روغن‌های گران‌قمیت هم هرگز تضمین‌کننده‌ی عملکرد بهینه روغن نیستند. در این میان تجربه و کسب استانداردهای مختلف می‌تواند کمک بیشتری به شما در انتخاب روغن موتور کند.

روغن موتور دیزکلی خوب,روغن موتور دیزلی,انواع روغن موتور دیزلی,قیمت روغن موتور دیزلی,روغن موتور دیزلی فینیکس,قیمت روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور سوپر توربو,روغن موتور توربو,قیمت روغن موتور توربو,روغن موتور تک درجه ای,قیمت روغن موتور تک درجه ای

 • قابلیت پاک سازی موتور: در انتخاب روغن موتور باید به این نکته توجه داشته باشید که روغن انتخابی بتواند به خوبی موتور شما را تمیز کند.
 • سازگاری: هر روغن موتور فرمولاسیون و ترکیبات خاصی دارد که برای یک موتور خاص مناسب‌تر است. بهترین روغن موتور، آن روغنی است که با موتور شما سازگاری بیشتری داشته باشد و در این میان تجربه استفاده از روغن‌های مختلف و مقایسه عملکرد آن با موتور می‌تواند به انتخاب بهترین روغن منتهی شود.
 • حفاظت در برابر سایش: سایش یکی از عواملی است که طول عمر موتور را خصوصاً در خودروهای سنگین کاهش می‌دهد. دلیل سایش بیشتر در خودروهای سنگین، شرایط سخت، گرما و فشار بیشتر بر روی موتور و پیستون‌ها و کار مداوم شبانه‌روزی ای خودروهاست. روغن انتخابی شما باید موتور شما را در برابر سایش به خوبی محافظت کند.
 • عملکرد: یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده‌ی عملکرد مناسب موتور، کاهش مصرف سوخت است. در صورتی که روغن موتور استفاده شده، مصرف سوخت را کاهش دهد، می‌توانید تا حدود زیادی از مناسب بودن روغن موتور مطمئن شوید.

روغن موتور دیزلی 15W-40 CH-4

این روغن موتور دیزلی مناسب شرایط آب و هوایی معمولی است. در این روغن پایداری فشار روغن تضمین می‌شود و تأثیرات مخرب و نامطلوب ذره‌های گوگرد موجود در گازوئیل‌های تولید ایران را کاهش داده و از بین می‌برد. فرمول‌بندی روغن موتور 15W-40 CH-4 به گونه‌ای است که با موتورهای مدرن همخوانی دارد و باعث می‌شود در دمای پایین نیز روانی روغن تأمین شود.

روغن پایه‌ی تشکیل دهنده‌ی این نوع روغن موتور، سنتتیک + روغن درجه ۱ پالایشگاهی است که استفاده از آن کمک زیادی به بهبود عملکرد موتور می‌کند که از آن جمله می‌توان به مواردزیر اشاره کرد:

 • حداکثر محافظت از موتور دیزل
 • پایداری فشار روغن و حفظ روانی در دماهای پایین
 • قدرت پاک‌کنندگی بالا و کمک به عملکرد روان و بهتر موتور دیزلی

استانداردهای روغن موتور دیزلی 15W-40 CH-4

برای اطمینان از کیفیت و مرغوبیت روغن موتورها، آزمایش های مختلفی بر روی آن ها انجام می شود و سازگاری آن ها را با انواع موتورها می سنجند. بدین ترتیب مشخص می شود که روغن موتور تولیدی می تواند چه استانداردهایی را دریافت کند و مناسب چه خودروهایی خواهد بود. شرکت فینیکس نیز با تکیه به دانش بومی و تلاش برای حضور موثر در بازارهای داخلی و خارجی تلاش کرده تا محصولی با کیفیت با استانداردهای روز دنیا در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. استانداردهای مختلفی برای روغن موتورهای دیزلی وجود دارد که روغن موتور 15W-40 CH-4 شرکت فینیکس توانسته است استانداردهای بین‌المللی زیر را کسب کند.

 • ACEA E5
  • VOLVO VDS-3
  • MB 228.3
  • MAN M 3275
  • MACK-EO-M
  • CAT-TO-2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها