روغن انتقال حرارت,روغن انتقال حرارت فینیکس, قمیت روغن انتقال حرارت, فروش عمده روغن انتقال حرارت, ویژگی روغن انتقال حرارت خوب

روغن انتقال حرارت فینیکس – قیمت و انواع کاربرد

روغن انتقال حرارت انواع مختلفی دارند و ممکن است منشأ نفتی یا پارافینی داشته باشند. روغن‌های انتقال حرارت بر پایه‌ی نفت خام، مثل روغن موتور دارای انواع معدنی، نیمه سنتتیک و تمام سنتتیکی است. هر یک از این انواع ویژگی‌ها و مزایای خاصی دارند که به تناسب آن مصارف ویژه‌ای دارند. در صنایع مختلف، خصوصاً صنایع سنگین که دما و نیروی تولیدی بسیار بالاست، برای خنک کردن دستگاه‌ها باید از سیال‌های واسط استفاده کرد. گردش سیال‌های واسط در دستگاه کمک می‌کند تا گرمای تولید شده در بخش‌های گرم، توسط سیال جذب و در بخش دیگری به صورت طبیعی یا به کمک فرایندهایی خنک شود. این فرایند تا دماهای زیر ۲۰۰ درجه معمولاً توسط آب یا بخار صورت می‌گیرد. اما در دماهای بالاتر، به دلیل تبخیر سریع آب، باید از سیال دیگری استفاده کرد. که برای این کار بایستی از روغن‌های انتقال حرارت استفاده کرد.

روغن انتقال حرارت,روغن انتقال حرارت فینیکس, قمیت روغن انتقال حرارت, فروش عمده روغن انتقال حرارت, ویژگی روغن انتقال حرارت خوب

ویژگی‌های روغن انتقال حرارت

روغن‌های انتقال حرارت چندین مزیت نسبت به آب دارند.

  • در دماهای بسیار بالا هم به خوبی کار می‌کند و سرعت تبخیر پایینی دارد
  • تحت فشار و دمای بسیار بالا، گرانروی و روانکاری خود را حفظ می‌کند
  • باعث خوردگی فلزات نمی‌شود (آب فلزات را دچار زنگ‌زدگی و خوردگی می‌کند)

باید توجه داشت که محدوده‌ی دمای مناسب برای عملکرد مناسب انواع روغن‌های انتقال حرارت (تمام سنتتیک، نیمه سنتتیک و معدنی) دمای ۲۰۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی‌گراد است. این روغن‌ها نباید تا دمای حدود ۳۵۰ درجه سانتی‌گراد تحت فشار قرار گیرد. از دیگر مزایای روغن خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویسکوزیته‌ی پایین و پایداری حرارتی بسیار مناسب
  • غیر آتش‌زا و غیرسمی
  • رسانایی مناسب و قابلیت بالا در انتقال حرارت
  • امکان تخلیه‌ی سریع و آسان روغن
  • عدم واکنش با فلزات استفاده شده در دستگاه و ضد خوردگی

روغن انتقال حرارت,روغن انتقال حرارت فینیکس, قمیت روغن انتقال حرارت, فروش عمده روغن انتقال حرارت, ویژگی روغن انتقال حرارت خوب

نکات فنی مربوط به روغن‌های انتقال حرارت

روغن انتقال حرارت باید دماهای پایین هم سیالیت و ویسکوزیته‌ی مطلوبی داشته باشد تا بتواند به هنگام سرد بودن دستگاه و در زمان استارت نیز به خوبی کار کند. این مهم خصوصاً برای زمانی که دستگاه در فصول سرد و در فضای باز استفاده می‌شود، اهمیت بیشتری می‌یابد.

سیالیت و روانی حرکت در لوله‌ها نیز از دیگر ویژگی‌های مورد انتظار از روغن انتقال حرارت است. چون در صورت وجود اصطکاک زیاد میان جداره‌ی لوله‌ها و روغن، سرعت جابه‌جا شدن حرارت کاهش می‌یابد و دستگاه گرم شده، داغ می‌کند و به قطعات مختلف آن آسیب می‌رسد. ضمن اینکه گرانروی زیاد نیز باعث فشار آمدن به پمپ شده و به آن آسیب می‌زند.

روغن انتقال حرارت,روغن انتقال حرارت فینیکس, قمیت روغن انتقال حرارت, فروش عمده روغن انتقال حرارت, ویژگی روغن انتقال حرارت خوب

روغن انتقال حرارت باید دمای جوش مناسبی داشته باشد، نقطه‌ی جوش پایین روغن باعث تبخیر آن شده و علاوه بر این که عمل انتقال حرارت را دچار اختلال می‌کند، ممکن است به دلیل افزایش فشار و حجم به کل سیستم‌خنک‌کننده و دستگاه نیز اسیب برساند.

ویژگی‌های روغن انتقال حرارت فینیکس

روغن‌های انتقال حرارت فینیکس در سه رده کلی تولید می‌شود. هر یک از این روغن‌ها بسته به کیفیت، مقاومت دمایی، و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی کاربردهای خاصی دارند. شرکت فینیکس این روغن‌ها را در سه دسته‌ی روغن‌های معدنی، نیمه سنتتیک و تمام سنتتیک تولید می‌کند. در حال حاضر هر یک از این روغن‌ها با پشت سر گذاشتن استانداردهای معتبر اروپا و جهان، در بازار داخلی عرضه می‌شود و پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان است. در زیر کاربرد انواع روغن انتقال حرارت شرکت فینیکس را مشاهده می‌کنید:

انواع روغن انتقال حرارت فینیکس
ردیفنام روغنمحل و نوع کاربرد
1.0روغن ISO Grades: 22,32از انواع روغنِ معدنی. محل کاربرد: در اکثر سیستم‌های انتقال حرارت و بویلرها که متناسب روغن‌های معدنی طراحی شده‌اند.
2.0روغن D4 ISO Grades: 22, 32روغنِ تمام سنتتیک. محل کاربرد: در ماشین‌آلات و دستگاه‌های انتقال حرارت که با دمای بسیار کار می‌کنند. و دستگاه‌های حساس به تشکیل کک
3.0روغن RL ISO Grades: 22, 32روغنِ نیمه سنتتیک. محل کاربرد: دستگاه‌های انتقال حرارت حساس به کک

سایر روغن‌ها و محصولات شرکت فینیکس

علاوه بر روغن انتقال حرارت شرکت فینیکس روغن‌های خودرو و روغن دیزل، محصولات جانبی خودرو مثل انواع شیشه‌شوها و مواد پاک‌کننده، واکس خودرو و … نیز تولید می‌کند که برای آشنایی با آن‌ها به لینک‌های زیر یا محصولات ما در سربرگ صفحه‌ی اصلی مراجعه کنید. شرکت فینیکس تلاش کرده است تا همواره محصولاتی با کیفیت و با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار دهد. امیدواریم که در این امر موفق بوده باشیم و رضایت مشتریان عزیز را جلب کرده باشیم:

روغن توربین فینیکس – قیمت و کاربردها و ویژگی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها