روغن توربین, روغن توربین فینیکس,روغن روغن توربین ارزان, قمیت روغن توربین, فروش عمده روغن توربین, ویژگی روغن توربین خوب

روغن توربین فینیکس – قیمت و کاربردها و ویژگی‌ها

روغن توربین یکی از انواع روغن‌های پرکاربرد در صنایع سنگین است. توربین‌ها نقش کلیدی در صنایع دراند و در صنایع کوچک و بزرگ می‌توان انواع مختلفی از آن‌ها را مشاهده کرد. می‌توان توربین‌ها را در سه دسته‌ی گازی، بخار آب و آبی تقسیم‌بندی کرد. روغن استفاده شده در توربین‌های بخار و آب باید خاصیت جداپذیری از آب بالایی داشته باشند تا به هنگام کار، از بازدهی آن‌ها کاسته نشود. عدد اسیدی نیز از جمله عواملی است که در انتخاب روغن‌های توربین‌ها موثر است. با توجه به تنوع، گستردگی و اندازه‌های متفاوت توربین‌ها، انتخاب روغن مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است و برای انتخاب بهترین روغن باید از متخصصین و شرکت‌های سازنده‌ِ دستگاه‌ها مشورت گرفت. همچون روغن موتور دیزلی و روغن موتور بنزینی و روغن دنده خودرویی که خون جاری در رگ‌های خودرو هستند و به بهتر شدن عملکرد خودرو کمک می‌کنند، روغن‌های توربین نیز نقش کلیدی در عملکرد بهینه‌ی توربین‌ها دارند.

روغن توربین, روغن توربین فینیکس,روغن روغن توربین ارزان, قمیت روغن توربین, فروش عمده روغن توربین, ویژگی روغن توربین خوب

ویژگی‌های روغن توربین

توربین‌ها در شرایط محیطی ویژه‌ای کار می‌کنند و باید برای مدتی طولانی در توربین‌ها فعال باشند. از این رو روغن توربین باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. در اثر کارکرد توربین مانده‌های کربنی باید بسیار ناچیز باشد و میزان گوگرد موجود در روغن‌ها نیز با حساسیت بالایی کنترل شود تا قطعات بسیار حساس توربین در سرعت و دور بالا دچار پوسیدگی و خوردگی نشوند و قطعات به خوبی در برابر عواملی محیطی حفاظت شوند. از جمله خصوصیت‌های بارز روغن‌های توربین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از اکسیداسیون
  • جلوگیری از ساییدگی و خوردگی
  • جدا‌پذیری مناسب از آب و هوا
  • جلوگیری از کف کردن

روغن توربین, روغن توربین فینیکس,روغن روغن توربین ارزان, قمیت روغن توربین, فروش عمده روغن توربین, ویژگی روغن توربین خوب

وظایف روغن توربین

روغن توربین مثل روغن موتور نوعی روانکار است و به عملکرد روان و مطلوب قطعات فلزی به هنگام درگیر شدن با یکدیگر کمک می‌کند. روغن توربین وظایف متعددی در توربین‌ها بر عهده دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روانکاری قطعات مختلف مثل یاتاقان‌ها، چرخ‌دنده‌ها و کوپلینگ‌ها
  • انتقال مطلوب حرارت و خنک کردن یاتاقان‌ها
  • عملکرد هیدرولیکی مناسب در سوپاپ‌ها و سایر قطعات هیدرولیکی
  • محافظت از زنگ‌زدگی، خوردگی و سایش به دلیل شرایط محیطی مرطوب و سخت توربین‌ها

مواد تشکیل دهنده‌ی روغن‌های توربین

توربین‌ها معمولاً در شرایط ویژه و حساسی قرار دارند و دوره تعویض روغن آن‌ها نیز طولانی است. از این رو دقت فرمول‌بندی و کیفیت ساخت روغن توربین باید بسیار بالا باشد. برای تولید روغن باکیفیت باید از روغن‌های پایه‌ی بسیار با کیفیت استفاده نمود. در این روغن‌ها میزان افزودنی‌های بسیار اندک (چیزی در حدود ۳ درصد) است و از این رو کیفیت روغن پایه، حرف اول را در کیفیت نهایی می‌زند. افزدونی‌ها نیز صرفاً به تقویت ویژگی‌های روغن پایه کمک می‌کنند.

روغن توربین, روغن توربین فینیکس,روغن روغن توربین ارزان, قمیت روغن توربین, فروش عمده روغن توربین, ویژگی روغن توربین خوب

نکته مهم در کاربرد روغن‌های توربین

به هنگام تعویض روغن، باید توربین را با روغن شستشوی سیستم به خوبی شستشو داد تا به طور کامل از ذرات اضافه و مزاحم مثل کربن، ذرات ساییده شده‌ی قطعات فلزی و … پاک‌سازی شود. برای این منظور توصیه می‌شود روغنِ شستشو را در توربین بریزید و اجازه دهید دستگاه به مدت ده دقیقه کار کند تا عملیات شستشو به خوبی انجام شود. با این کار بازدهی و عملکرد آن در توربین‌ها نیز بهتر می‌شود و دوره‌ی تعویض آن نیز طولانی‌تر خواهد شد.

انواع روغن‌های توربین فینیکس

روغن‌های توربین فینیکس در رده‌ها و گریدهای گوناگون و برای مصارف مختلف طراحی و فرمول‌بندی شده‌اند. این روغن‌ها در سه گونه روغن معدنی و روغن نیمه سنتتیک و روغن تمام سنتتیک وجود دارند و در گریدهای مختلف طبق استانداردهای روز اروپا و جهان به بازار داخلی عرضه شده است. در جدول زیر موارد کاربرد و نوع روغن توربین را مشاهده می‌کنید:

 

انواع روغن توربین شرکت فینیکس
ردیفنام روغنمحل و نوع کاربرد
1.0روغن Turbo T ISO Grades: 32,46,68,100روغن معدنی. محل استفاده: انواع توربین‌های بخار و توربین‌های گازی
2.0روغن Turbo RL ISO Grades: 32,46,68,100روغن سنتتیک. محل استفاده: توربین‌های گازی حساس و جلوگیری از بر جای ماندن کربن بر اساس درصد گوگرد بسیار پایین
3.0روغن Avatar 5 MIL-PRF-23699-F DEF-STAN 91-101روغن تمام سنتتیک توربوجت. محل استفاده: جهت توربین‌های گازی با استانداردهای مربوطه
روغن انتقال حرارت فینیکس – قیمت و انواع کاربرد
روغن زنجیر فینیکس – ویژگی ها، کاربرد و قمیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها