روغن موتور معدنی, قمیت روغن موتور معدنی, فروش عمده روغن موتور معدنی, ویژگی روغن موتور معدنی خوب

روغن موتور معدنی (مینرال) فینیکس – با کیفیت و قیمت مناسب

روغن موتور نقش بسیار مهمی در عملکرد موتور خودرو و روانکاری آن دارد. روغن‌ها بسته به مواد اولیه و نحوه‌ی تهیه‌ی آن‌ها انواع مختلفی دارند. روغن موتورها را می‌توان به سه دسته‌ی روغن موتور نیمه سنتتیک، روغن موتور تمام سنتتیک و روغن موتور معدنی (مینرال) تقسیم کرد. روغن موتور معدنی یا مینرال (معمولی) به صورت طبیعی از پالایش نفت خام به دست می‌آید. این نوع روغن تفاوت‌هایی با دو نوع دیگر روغن دارد. و بسته به نوع موتور و نحوه‌ی روانکاری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ها و مشخصات روغن موتور معدنی (مینرال)

روغن موتور معدنی نسبت به روغن سنتتیک و نیمه سنتتیک قدرت روانکاری کمتری دارد. این ویژگی باعث می‌شود که این روغن در فصول سرد به هنگام استارت اولیه‌ی خودرو، عملکرد ضعیف‌تری داشته باشد. و خودرو نیز دیرتر گرم و آماده حرکت شود. قدرت پاک کنندگی و رسوب‌زدایی روغن‌های مینرال کمتر از دو نوع دیگر است. این موضوع باعث می‌شود که از آن در خودروهای مدرن استفاده نشود. البته روغن موتورهای مینرال برای خودروهای قدیمی مناسب‌تر هستند. چرا که روغن تمام سنتتیک به دلیل پاک کنندگی بالا ممکن است باعث بیش از حد نرم شدن حرکت موتور شود و به قطعات موتور آسیب بزند. لذا صرف قمیت بیشتر و قدرت و روانی بالاتر دلیل بر برتری روغن موتورها نسیت به یکدیگر نیست. لذا بایستی روغن موتور را متناسب با موتور خودرو و عملکرد آن انتخاب کرد.

روغن موتور معدنی, قمیت روغن موتور معدنی, فروش عمده روغن موتور معدنی, ویژگی روغن موتور معدنی خوب

نشان‌ها و علائم مربوط به روغن موتور معدنی (مینرال)

روغن موتورها را معمولاً با علائم اختصاری خاصی نام‌گذاری می‌کنند تا مصرف کنندگان دچار اشتباه نشود. به جز روغن موتور روغن های دیگری هم در خودرو استفاده می‌شود که از آن جمله می‌توان به روغن گیربکس اشاره کرد. با توجه به تنوع و موارد استفاده متفاوت روغن‌ها، برای اینکه روغن‌ها را جای یکدیگر استفاده نکنیم، روی آن‌ها معمولاً علائم اختصاری خاصی درج می‌شود. در این میان البته روغن موتورهای معدنی به این دلیل که قدیمی‌تر هستند، نام و نشان و علامت اختصاری خاصی رویشان درج نمی‌شود و به روغن موتور معمولی معروف هستند. لازم به ذکر است که با توجه به اینکه اکثر موتورهای ساخت داخل از تکنولوژی‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، درصد قابل توجهی از روغن موتور بازار را روغن موتور معدنی به خود اختصاص داده است.

روغن موتور معدنی, قمیت روغن موتور معدنی, فروش عمده روغن موتور معدنی, ویژگی روغن موتور معدنی خوب

 انواع روغن معدنی (مینرال) شرکت فینیکس

روغن موتورهای معدنی نیز مانند سایر روغن‌ها انواع مختلفی دارند. هر یک از این نوع از روغن‌ها موارد استفاده‌ی متفاوتی دارند و برای استفاده در یک نوع خاص از موتورها مناسب هستند. شرکت فینیکس برای پاسخگویی به نیازهای بازار دو نوع متفاوت از روغن‌ موتورهای معدنی را تولید و روانه‌ی بازار کرده است. این روغن‌ها علی‌رغم شباهت‌های زیاد، هر یک برای موتورهای خاصی طراحی و فرمول‌بندی شده‌اند که در ادامه به ویژگی‌های هر یک اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید، استفاده‌ی نابجا از خودروها ممکن است نحوه‌ی عملکرد خودرو آن را تغییر دهد و در نتیجه به موتورِ ماشین آسیب برسد. پس حتماً از روغن موتور مینرالی در خودرو استفاده کنید که با نوع خودرو و موتورِ آن سازگاری داشته باشد.

روغن موتور معدنی, قمیت روغن موتور معدنی, فروش عمده روغن موتور معدنی, ویژگی روغن موتور معدنی خوب

روغن موتور نیمه سنتتیک فینیکس – ویژگی ها و کاربردها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها