روغن زنجیر, روغن زنجیر فینیکس, قمیت روغن زنجیر, فروش عمده روغن زنجیر, ویژگی روغن زنجیر خوب,ویژگی روغن زنجیر, کاربرد روغن زنجیر

روغن زنجیر فینیکس – ویژگی ها، کاربرد و قمیت

روغن زنجیر مانند دیگر روغن‌های صنعتی و خودرویی وظیفه روانکاری و عملکرد بهتر اجزا به هنگام درگیر شدن با یکدیگر را دارد. عمده‌ترین مصارف روغن زنجیر در صنایع است و انتخاب روغن مناسب به سلامت و افزایش عمر دستگاه و عملکرد بهتر آن کمک شایانی می‌کند. علاوه براین از روغن زنجیر در مصارف خانگی و مصارف عمومی، خصوصاً درهای برقی و کرکره‌ای، دوچرخه و برخی از لوازم خانگی استفاده می‌شود. این روغن نیز مانند روغن موتور وظیفه‌ی روانکاری و تسهیل در حرکت قطعات به هنگام درگیر شدن را دارد و به افزایش راندمان و کاهش آسیب به قطعات و افزایش طول عمر دستگاه کمک می‌کند.

انواع زنجیرها و کاربرد روغن زنجیر در بهبود عملکرد آن‌ها

برای درک صحیح‌تر عملکرد روغن زنجیر بهتر است ابتدا با انواع زنجیرها آشنا شویم. زنجیرها رشته‌ای از حلقه‌های متصل به هم هستند که از فلز ساخته می‌شوند. دو نوع کلی زنجیر وجود دارد:

  • زنجیرهایی که برای کشیدن، بلند کردن اشیاء یا جلوگیری از سرقت استفاده می شود. این زنجیر‌ها به هر سو قابلیت انعطاف دارند و غیریک طرفه هستند (مثل زنجیرهای به کار رفته در درب‌های اتوماتیک مغازه‌ها).
  • زنجیرهایی که برای انتقال قدرت ماشین‌آلات مختلف صنعتی و غیرصنعتی طراحی و تولید شده‌اند و تنها در یک سو قابلیت انعطاف دارند (مثل زنجیر به کار رفته در دوچرخه).

روغن زنجیر, روغن زنجیر فینیکس, قمیت روغن زنجیر, فروش عمده روغن زنجیر, ویژگی روغن زنجیر خوب,ویژگی روغن زنجیر, کاربرد روغن زنجیر

ویژگی‌های روغن زنجیر

روغن زنجیر عمدتاً در شرایط محیطی سخت استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی این روغن تحمل و مقاومت در برابر دمای بسیار زیاد است. این روغن باید بتواند در دماهای مختلف، ویژگی‌های اصلی خصوصاً روانی خود را حفظ کند، قطعات را در برابر اکسیداسیون، زنگ زدگی و خوردگی محافظت کند و در برابر سایش (که نتیجه روی هم غلتیدن قطعات فلزی است) مقاوم باشد.

روغن زنجیر مناسب باید بتواند میله‌ها، پیچ و مهره‌ها، زنجیرها و غلطک‌ها را در برابر ساییده شدن و خورده شدن حفظ کند. روغن مناسب به دستگاه کمک می‌کند تا در دما یا فشار بالا، نیروی کمتری به قطعات وارد شد و به دلیل روانی زنجیرها و سایرها قطعات، امکان خرابی و در رفتگی نیز کاهش یابد.

روغن زنجیر, روغن زنجیر فینیکس, قمیت روغن زنجیر, فروش عمده روغن زنجیر, ویژگی روغن زنجیر خوب,ویژگی روغن زنجیر, کاربرد روغن زنجیر

کاربردها و وظایف روغن زنجیر

وظیفه‌ی اصلی زنجیرها انتقال قدرت و توان مکانیکی تولید شده در دستگاه‌هاست و روغن زنجیر این فرایند انتقال را از طریق روان‌کاری تسهیل می‌کند. استفاده از این روغن به روانکاری قطعات متحرک مثل یاتاقان‌های متحرک و خصوصاً زنجیرها کمک می‌کند. یکی از تمایزهای روغن‌های زنجیر نسبت به سایر روغن‌ها این است که این روغن‌ها باید بتوانند در دماهای بسیار بالا کارایی و روانی خود را حفظ کرده و میزان تبخیر پایینی داشته باشند. این روغن در سیستم‌ها و دستگاه‌های صنعتی و کارخانجات کاربرد فراوان دارد.

طیف کاربردهای این روغن بسیار گسترده است و از آن در اکثر صنایع سنگین مثل فولاد و پتروشیمی و صنایع سبک مثل معدن، سنگ و …، کارخانجات و ماشین آلات و دستگاه‌های کشاورزی و حتی دستگاه‌های کوچک‌تر مثل نانوایی‌های صنعتی در اجزایی مثل نقاله‌ها و کوره ها استفاده می‌شود.

روغن زنجیر, روغن زنجیر فینیکس, قمیت روغن زنجیر, فروش عمده روغن زنجیر, ویژگی روغن زنجیر خوب,ویژگی روغن زنجیر, کاربرد روغن زنجیر

ویژگی‌های روغن‌های زنجیر فینیکس

روغن زنجیر فینیکس دارای قابلیت چسبندگی بالا، قدرت نفوذ و پایداری زیاد نسبت به ریز و نیروی گریز از مرکز است. این روغن از روانکاری بالایی برخوردار است و به سیستم‌های انتقال نیروی مبتنی بر زنجیر کمک می‌کند تا در شرایط دمایی، فشاری و رطوبتی متغیر، میزان اصطکاک میان اجزا را کاهش داده و به عملکرد بهتر دستگاه و کاهش مصرف سوخت کمک کند.

از جمله ویژگی‌ها روغن فینیکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای خواص ضد سایش بالا
  • مقاوم در مقابل اکسیداسیون و حفاظت از قطعات در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی
  • پایداری حرارتی و شیمیایی بالا و فراریت و تبخیر بسیار پایین
  • قابلیت نفوذ بالا و بهبود عملکرد روانکاری

سایر روغن‌های صنعتی و محصولات شرکت فینیکس

علاوه بر روغن زنجیر ، شرکت فینیکس روغن‌های دیگری مثل روغن خودرو و روغن دیزل، محصولات جانبی خودرو مثل انواع شیشه‌شوها و مواد پاک‌کننده، واکس خودرو و … نیز تولید می‌کند. با مراجعه به سربرگ سایت بخش محصولات، می‌توانید با سایر محصولات فینیکس نیز آشنا شوید. ما همواره تلاش کرده‌ایم تا بهترین محصولات را برای مشتری تهیه کنیم، امیدواریم که نتیجه‌ی تلاش ما، جلب رضایت شما باشد. سایر محصولات ما عبارتند از:

روغن توربین فینیکس – قیمت و کاربردها و ویژگی‌ها
روغن کمپرسور فینیکس – قیمت، ویژگی ها و کاربردها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها