روغن کمپرسور, روغن کمپرسور فینیکس, قمیت روغن کمپرسور, فروش عمده روغن کمپرسور, ویژگی روغن کمپرسور خوب,ویژگی روغن کمپرسور, کاربرد روغن کمپرسور

روغن کمپرسور فینیکس – قیمت، ویژگی ها و کاربردها

روغن کمپرسور نیز مانند سایر روغن‌های صنعتی و خودرویی وظیفه‌ی روانکاری و عملکرد مناسب اجزاء و قطعات مختلف به هنگام درگیر شدن با هم را دارند. کمپرسورهای مدرن تهویه مطبوع و سردخانه‌ای نیز برای عملکرد مناسب خود نیاز به روغن دارند. روغن کمپرسور استفاده شده در این دستگاه‌ها باید به مدت طولانی و بدون نیاز به نگهداری یا تعویض، وظیفه‌ی خود را به درستی انجام دهند و عملکرد دستگاه را مشکل مواجه نکنند. بر این اساس روغن باید پایداری بالایی داشته باشد و به مرور زمان دچار افت روانکاری نشود. پایداری بالای روغن به دستگاه کمک می‌کند تا بتواند مدت زمانی طولانی با حداکثر توان و ظرفیت کار کند. به بیانی دقیق‌تر میزان پایداری روغن کمپرسور باید به حدی باشد که دستگاه کمپرسور (یخچال یا سایر مبردها) در طول عمر مفید خود نیاز به تعویض روغن نداشته باشند.

روغن کمپرسور, روغن کمپرسور فینیکس, قمیت روغن کمپرسور, فروش عمده روغن کمپرسور, ویژگی روغن کمپرسور خوب,ویژگی روغن کمپرسور, کاربرد روغن کمپرسور

شرایط ویژه‌ی روغن کمپرسور و درگیر شدن آن با اجزای مختلف مبرد

روغن کمپرسور در مقایسه با سایر روغن‌ها و روانکارها ویژگی‌های خاصی دارد که این موضوع به دلیل شرایط ویژه‌ی این روغن است. این روغن باید با ماده‌ی مبرد مخلوط شود. باید بتواند در مجراهای باریک خطوط سرمایش مثل شیر انبساط یا لوله‌ی مویین مبردها حرکت کند. علاوه براین روغن کمپرسور با سیم‌پیچ موتور نیز به صورت مستقیم تماس دارد و شرایط دمایی متفاوتی را (گرم، معتدل و سرد) را تجربه می‌کند. با توجه به شرایط محیطی خاص این روغن، انتظار می‌رود که روغن تولیدی از نظر کیفیت، ساختار مولکولی و اندازه‌ی ذرات و همچنین محافظت قطعات در برابر زنگ‌زدگی، سایش و خوردگی محافظت کند.

ویژگی‌های روغن کمپرسور

با توجه به شرایط خاصی که در بالا به آن اشاره شد، برای آنکه روغن کمپرسور بتواند در تمام طول عمر دستگاه، به خوبی کار کند و اختلالی در عملکرد آن به وجود نیاورد، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • پایداری شیمیایی و عدم واکنش با فلزات موجود در سیکل
 • پایداری دمایی و برخورداری از شرایط پایدار در دماهای مختلف
 • میزان موم پایین جهت جلوگیری از جدا شدن موم از ترکیب برودتی در نقاط سرد دستگاه
 • دمای چکیدن پایین جهت جلوگیری از ماسیدن به هنگام حرکت در لوله‌ی مبرد
 • عایق الکتریکی قوی جهت ایفای نقش عایق بین موتور و بدنه‌ی کمپرسور
 • ویسکوزیته و گرانروی مطلوب: جهت روانکاری مناسب در دمای بالا و سیالیت مناسب آن

روغن کمپرسور, روغن کمپرسور فینیکس, قمیت روغن کمپرسور, فروش عمده روغن کمپرسور, ویژگی روغن کمپرسور خوب,ویژگی روغن کمپرسور, کاربرد روغن کمپرسور

روغن برای کمپرسورهای بادی

یکی دیگر از کاربردهای روغن کمپرسور، استفاده از آن در کمپرسورهای بادی است. برخلاف مبردها، روغن کمپرسورهای بادی به تناوب باید تعویض شود. طول دوره‌ی تعویض روغن به نوع کاربرد کمپرسور بادی بستگی دارد و این موضوع در دفترچه راهنمای دستگاه نوشته شده است. معمولاً توصیه می‌شود در کارهای مداوم به ازای هر ۳۰۰ ساعت کار، روغن دستگاه تعویض شود. یا اگر دستگاه کم کار است، هر یک سال یا هر ۵۰۰ ساعت کار دستگاه، یک بار روغن تعویض شود. تعویض به موقع روغن باعث می‌شود تا قطعات دستگاه نرم کار کنند و دچار ساییدگی و خوردگی نشوند.

روغن کمپرسور, روغن کمپرسور فینیکس, قمیت روغن کمپرسور, فروش عمده روغن کمپرسور, ویژگی روغن کمپرسور خوب,ویژگی روغن کمپرسور, کاربرد روغن کمپرسور

ویژگی‌های روغن کمپرسور مناسب برای کمپرسورهای بادی

بر خلاف روغن کمپرسور استفاده شده در مبردها که نوع کار روغن سبک، دقیق و مداوم است، کمپرسورهای بادی معمولاً شرایط تحت فشار و متفاوتی دارند. از این رو ویژگی‌های روغن به کار رفته در آن‌ها نیز متفاوتی است. روغن‌های مناسب برای کمپرسورهای بادی ویژگی‌های زیر را باید داشته باشند:

 • حفظ دما در حدی مشخص
 • روانکاری مناسب قطعات و جلوگیری از سایش و خوردگی قطعات
 • عدم واکنش با قطعات کمپرسور
 • از دست ندادن خواص خود در گذر زمان و در فشار بالا
 • داشتن خاصیت روانکاری در دماهای پایین

سایر روغن‌های تولید شرکت فینیکس

شرکت فینیکس علاوه بر روغن کمپرسور، تأمین‌کننده‌ی انواع روغن‌های صنعتی و روغن موتور خودرو است. شما می‌توانید انواع روغن‌ها را بسته به نیاز خود از شرکت فینیکس تأمین نمایید. همچنین در صورت تمایل به اخذ نمایندگی برای محصولات فینیکس می‌توانید به شماره‌های درج شده در صفحه‌ی اصلی سایت فینیکس یا در فوتر سایت مراجعه کرده و با آن‌ها تماس بگیرید. از جمله روغن‌های تولیدی فینیکس می‌توان به روغن موتور دیزلی روغن دنده خودرویی، روغن موتور معدنی (مینرال)، روغن موتور نیمه سنتتیک، روغن توربین و همچنین روغن زنجیر و سایر محصولات خودرویی اشاره کرد.

روغن زنجیر فینیکس – ویژگی ها، کاربرد و قمیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها